Title Goes Here
jj
Potrzeba więcej informacji?
Title Goes Here
Napisz lub zadzwoń
Title Goes Here
Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek
7.00  - 21.00

Sobota
8.00 am - 21.00 pm

W niedziele pracujemy na specjalne życzenie.

Wprowadź swój dom w XXI wiek
Title Goes Here

Umów się z nami na wycenę i ciesz się nowoczesnymi systemami

Grenton Inteligentny dom Wrocław

Inteligentny dom Grenton WrocławFirma Smartchatka oferuje realizację systemu inteligentnego domu opartego na systemie Grenton w mieście Wrocław i okolicach. System Grenton do domów inteligentnych to przed wszystkim innowacyjne rozwiązanie, łączące największe zalety systemów kablowych i bezprzewodowych. Największą zaletą domu inteligentnego Grenton jest to, że to użytkownik decyduje, jak bardzo rozbudowany ma być system. Chcesz zacząć od sterowania oświetlenia w salonie? Nie ma problemu! W dowolnym momencie możesz zdecydować o rozbudowie systemu Grenton i o tym, jakie urządzenia będą zintegrowane z systemem aby jeszcze bardziej unowocześnić Twój dom.

Grenton SmartpanelZa pojęciem inteligentnego domu kryje się zintegrowanie wszystkich urządzeń w domu tak aby się ze sobą komunikowały i działały razem, w rezultacie użytkownik zyskuje:

 • efektywniejsze gospodarowanie zasobami domu
 • zwiększenie komfortu życia
 • minimalizacja zużycia energii
 • podwyższenie poziomu bezpieczeństwa

Praca urządzeń w Twoim domu może być uzależniona od pogody lub pory dnia, obecności konkretnych domowników, a także zdefiniowanych schematów lub algorytmów.

Dzięki systemowi inteligentnego budynku możesz sterować takimi urządzeniami jak:

Sterownik CLU inteligentny dom

 • oświetleniem
 • roletami, markizami, żaluzjami
 • klimatyzacją
 • gniazdkami 230V
 • pompami
 • bramami, szlabanami
 • podlewaniem
 • rekuperacją i wentylacją
 • ogrzewaniem
 • nagłośnieniem
 • Systemy alarmowe do domu
 • Monitoring do domu
 • i wiele innych

Sterowanie domem odbywa się za pomocą telefonu, paneli dotykowych, gestów, poleceń głosowych lub automatycznie według zdefiniowanych reguł.

Inteligentny dom Wrocław montowany przez firmę Smartchatka to nowoczesny i niezawodny sposób na wprowadzenie XXI w. do Twojego domu.

Oświetlenie

Oświetlenie w nowoczesnym, inteligentnym domu to jeden z kluczowych elementów dekoracji. Sceny świetlne pozwolą ożywić wnętrze lub dostosować je do Inteligentne oświetlenienastroju. Innego oświetlenia potrzebujemy przy oglądaniu filmu, innego, gdy jemy romantyczną kolację lub odwiedzają nas goście. Inteligentny dom pozwala nam kontrolować każdy punkt świetlny osobno i grupowo, nie tylko za pomocą jego włączenia lub wyłączenia, ale również sterować intensywnością źródła światła oraz jego kolorem.
 

Poniżej przedstawimy kilka przykładów możliwości zaprogramowania systemu, tak aby Twój inteligentny dom sterował oświetleniem w zależności od warunków:

 • w nocy pojedyncze kliknięcie włącznika światła oświetla drogę do łazienki w półmroku, aby nie razić i wybudzać
 • podczas alarmu lub pożaru, wszystkie światła w budynki i ogrodzie się zapalają aby odstraszyć złodzieja lub ułatwić ewakuację
 • pod nieobecność domowników światła włączają się automatycznie symulując ich obecność
 • automatyczne włączenie światła na podjeździe i garażu
 • załączanie lamp zewnętrznych po zmroku
 • i wiele wiele innych, ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.
 
Dodatkowym atutem oświetlenia w inteligentnym domu jest brak potrzeby instalacji multum włączników świateł, wystarczy jeden Touchpanel w każdym pokoju, dzięki któremu możemy z sterować wieloma punktami lub grupami świetlnymi. Po za tym zawsze mamy nasz telefon z zainstalowaną aplikacją do sterowania, dzięki czemu możemy np. uruchomić scenę świetlną pt. “Film" bez potrzeby wstawania z kanapy.
 
Inteligentny dom Grenton to nowoczesne rozwiązanie pozwalające sterować nie tylko oświetleniem. Jeżeli interesuje Cię realizacja tego systemu w mieście Wrocław i okolicach lub masz dodatkowe pytania – napisz lub zadzwoń do nas.
 
Inteligentny dom oswietlenie

 

 

Ogrzewanie

Inteligentny dom sterowanie ogrzewaniemInteligentny dom Wrocław to idealny sposób na komfortową temperaturę w Twoim domu, a dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za gaz lub prąd. Niezależnie od warunków na zewnątrz, temperatura w każdym pomieszczeniu zawsze będzie taka jaką wcześniej zaplanujesz w harmonogramie. Nie ma znaczenia czy w Twoim domu jest ogrzewanie za pomocą grzejników, podłogówki, podczerwieni a źródłem ciepła jest piec, pompa ciepła lub inne. Inteligentny dom Grenton zadba o komfort Twój i Twojej rodziny.

 

Wolisz spać w niższej temperaturze, ale budzić się gdy w pokoju jest już ciepło?

Żaden problem!

W salonie na zmianę z żoną kręcicie pokrętłem na kaloryferze bo raz jest za zimno, a raz za gorąco?

Żaden problem!

Na wyjazd weekendowy wyłączasz piec, aby oszczędzić, ale wracasz do lodowatego domu?

Żaden problem!

Te i inne problemy rozwiąże system sterowania ogrzewaniem.

 

Rolety i żaluzje

 
Sterowanie roletami lub żaluzjami to najczęściej automatyzowana rzecz w inteligentnym domu. Rolety i żaluzje inteligentny domPoranne otwieranie każdej rolety, a następnie zamykanie ich i ponowne otwieranie przy każdym opuszczaniu domu bywa uciążliwe. Dlatego z ratunkiem przychodzi sterownie roletami za pomocą systemu Grenton. Teraz Twoje rolety lub żaluzje będą mogły być nie tylko sterowane za pomocą telefonu, ale również będą się otwierały lub zamykały w zależności od Twoje obecności w domu lub warunków atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu dodatkowego czujnika pogody, żaluzje mogą dostosować kąt położenia lameli tak, aby zacienić pokój, dzięki czemu nie będzie się on nadmiernie nagrzewał. W przypadku gradu lub bardzo silnego wiatru, żaluzje same się schowają, ratując je dzięki temu przed zniszczeniem. Sterowanie roletami można podzielić na sekcje (np. parter, piętro, wschód, zachód) i je otwierać lub zamykać za pomocą standardowego przycisku, Touchpanela lub polecenia głosowego i aplikacji mobilnej.
 

 

Integracja z innymi systemami

 
Inteligentny dom to tak naprawdę połączenie wielu różnych urządzeń, czujników i elementów w sprawnie pracującą całość. Cała “inteligencja" polega na tym aby nie trzeba było każdego urządzenia sterować z osobnego pilota lub panelu, a pracujące oddzielnie urządzenia nie zakłócały swojej pracy wzajemnie. Za pojęciem inteligentnego domu kryje się zintegrowanie wszystkich urządzeń w domu tak, aby się ze sobą komunikowały i działały razem. Firma Smartchatka realizując projekty inteligentnych domów, integruje urządzenia od innych dostawców z systemem smarthome, tak aby ograniczyć ich obsługę do minimum oraz zapewnić pełny komfort z ich korzystania. Integracja może dotyczyć sterowania np.:
 • klimatyzacją i pompami ciepła
 • pompami
 • bramami, szlabanami
 • podlewaniem
 • rekuperacją i wentylacją
 • nagłośnieniem
 • i wieloma innymi

Inteligentny dom integracja

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo inteligentnego domuDla twórców domu inteligentnego Grenton priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników. System domu inteligentnego Grenton zabezpieczony jest za pomocą szyfrowania AES 128. To ten sam system zabezpieczeń, który używany jest w celu zabezpieczenia transakcji bankowych. W rezultacie, masz pewność że nikt nie przejmie kontroli nad Twoim domem. Dodatkowo system Grenton można zintegrować z systemem alarmowym w Twoim domu, dzięki czemu inteligentny dom uzyska dodatkowe informacje o stanie domu, jednocześnie pilnując aby czuwanie systemu alarmowego załączało się automatycznie po Twoim wyjściu z domu, nawet jeśli zapomnisz zrobić to samemu.

Oszczędność

Inteligentny dom Grenton to oszczędny dom! Ten innowacyjny system Oszczędność inteligentny dompomaga w oszczędzaniu. Jak to możliwe? Zadaniem inteligentnego domu jest wyręczanie Cię w drobnych czynnościach, które często umykają w natłoku obowiązków. Inteligentny dom rozumie roztargnienie domowników, dlatego zgasi pozostawione światło, zamknie oka, gdy zacznie padać, zasunie rolety, dostosuje ustawienie ogrzewania czy klimatyzacji. Takie z pozoru mało znaczące działania zmniejszą rachunki za energię elektryczną. Dzięki inteligentnemu domowi Grenton zmniejszycie koszt ogrzewania domu, odpowiednie zaprogramowanie systemu pozwoli dostosować działanie ogrzewania do Waszego trybu życia.

Każdy budynek jest inny i każdy klient od swojego systemu wymaga czego innego, dlatego każdy projekt poprzedza wizja lokalna i szczegółowy wywiad z klientem nt. wymagań. Dzięki temu możemy zaoferować a następnie zainstalować system, z którego działania i niezawodności, nasz klient będzie w pełni zadowolony.

Grenton – Inteligentny dom Wrocław

Usługę montażu inteligentnego domu oferujemy na terenie Wrocławia i okolic m.in. Łozina, Szczodre, Domaszczyn, Długołęka, Mirków, Kiełczów, Kamień, Byków, Borowa, Raków, Smardzów, Oleśnica, Oleśniczka, Piecowice, Ligota Wielka, Ligota Mała, Śliwice, Brzezia Łąka, Kiełczówek, Wilczyce, Dobrzykowiece, Krzyków, Nadolice Wielkie, Chrząstawa Mała, Chrząstawa Wielka, Kamieniec Wrocławski, Szewce, Szymanów, Psary, Ligota Piękna, Wisznia Mała, Skarszyn.

Usługę montażu oferujemy na terenie Wrocławia i okolic m.in. Łozina, Szczodre, Domaszczyn, Długołęka, Mirków, Kiełczów, Kamień, Byków, Borowa, Raków, Smardzów, Oleśnica, Oleśniczka, Piecowice, Ligota Wielka, Ligota Mała, Śliwice, Brzezia Łąka, Kiełczówek, Wilczyce, Dobrzykowiece, Krzyków, Nadolice Wielkie, Chrząstawa Mała, Chrząstawa Wielka, Kamieniec Wrocławski, Szewce, Szymanów, Psary, Ligota Piękna, Wisznia Mała, Skarszyn.

Zadzwoń lub napisz

+48 798 984 891

lub

kontakt@smartchatka.pl

Pon-Sob

7:00 - 21:00