Alarm do mieszkania – czy warto?

W ostatnich latach budownictwo w naszym kraju kwitnie, na każdym rogu z ziemi wyrastają nowe bloki pełne pięknych mieszkań. Coraz więcej właścicieli oprócz wyposażeniem mieszkania interesuje się również jego zabezpieczeniem przed złodziejami. W tym artykule spróbujemy przedstawić argumenty, dlaczego zabezpieczenie mieszkania systemem alarmowym to dobry pomysł.

System alarmowy

Kiedyś systemy alarmowe kojarzyły nam się z firmami lub sklepami, a do niedawna coraz więcej domów wyposażało się w alarm. W ostatnich latach również właściciele mieszkań pragną zabezpieczyć swoją nieruchomość za pomocą systemu alarmowego.

Po pierwsze, mimo że, w naszym bloku żyje wiele ludzi, mamy mnóstwo sąsiadów to jednak jesteśmy sobie bardziej obcy niż sąsiedzi domów jednorodzinnych. Mieszkańcy bloków rzadziej zwracaj uwagę na codzienny plan dnia sąsiadów, kiedy ich nie ma lub kiedy wyjechali na wakacje. Ponadto w czasach, gdzie duża część mieszkań jest wynajmowana również mniej zwracamy uwagę kto do danego mieszkania wchodzi, bo Ci ludzie dosyć często się zmieniają. Dlatego potencjalnym złodziejom łatwiej jest okraść mieszkanie będąc niewykrytym. Posiadając system alarmowy z głośną syreną, z pewnością taki niechciany gość w naszym mieszkaniu nie pozostanie niewykryty. Dźwięk syreny na pewno zwróci uwagę sąsiadów. Ponadto za każdym razem gdy system alarmowy zostanie uruchomiony w Twoim domu, dostaniesz powiadomienie na telefon, a jeżeli zdecydujesz się podłączyć system do agencji ochrony – ona również będzie mogła zareagować.

Jeżeli w Twoim mieszkaniu są zwierzęta i boisz się, że podczas Twojej nieobecności będą wzbudzać fałszywe alarmy – to nie masz się o co martwić! Na rynku dostępne są czujniki typu PET, czyli odporne na zwierzęta domowe – do 18kg. Dzięki temu możemy bez zmartwień zostawić nasze pupile biegające swobodnie po mieszkaniu jednocześnie uruchamiając czuwanie systemu alarmowego podczas naszej nieobecności.

Nowoczesny system alarmowy może pełnić też dodatkowe funkcje, np. podstawową funkcjonalność inteligentnego domu. Dzięki aplikacji mobilnej lub zaplanowanych makr, możemy sterować oświetleniem, ogrzewaniem lub gniazdkami. Niewielkim kosztem, możesz zmienić swoje cztery kąty w inteligentne mieszkanie i zapewnić sobie dodatkowy komfort.

Ile kosztuje system alarmowy do mieszkania?

Koszt alarm do mieszkania zależy od ilości czujników i dodatkowych opcji, które chcemy posiadać. Podstawowe systemy bezprzewodowe zaczynają się od ok. 2300 zł wraz z montażem, co jest bardzo niską ceną w porównaniu z zaletami które oferuje.

Nowoczesne systemy alarmowe, instalowane przez naszą firmę wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Dlatego będą pasować do każdego wystroju mieszkania, nie wyróżniając się zbytnio. Sama centrala alarmowa zajmuje niewiele miejsca, i może być ukryta w szafie lub innym miejscu nie będącym na widoku. Centralny panel sterowania – manipulator – również świetnie prezentuje się wizualnie, a jego obsługa jest banalnie prosta.

Alarm do mieszkania we Wrocławiu

Firma Smartchatka oferuje montaż alarmu do mieszkania na terenie miasta Wrocław i okolic. Obsługujemy również wszystkie gminy ościenne. Jeżeli interesuje Cię alarm do mieszkania lub masz dodatkowe pytania – napisz do nas! Odpowiemy tak szybko jak to możliwe, rozwiejemy Twoje wątpliwości i umówimy się wizję lokalną oraz wycenę. 

Tags:
Pon-Sob

7:00 - 21:00